۱۳۹۹ دوشنبه ۲۸ مهر
معرفي

دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان با قدمتی 70 ساله، بزرگ‌ترین دانشگاه مرکز کشور است. در حال حاضر دانشگاه اصفهان با استفاده از توان علمی بیش از 640 عضو هیئت‌علمی و آموزش بیش از 13000 دانشجو در 71 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 185 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی‌ارشد و 119 رشته در مقطع دکتری نقش مهم و اساسی خود را در اعتلای فضای علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه ایفا می­کند. در میان این دانشجویان حدود 500 نفر دانشجوی بین‌المللی مشغول به‌تحصیل هستند. دانشگاه اصفهان، در زمینه‌های پاسخگویی به نیازهای علمی و فناوری جامعه و حضور مؤثر در عرصه‌های علمی بین‌المللی برنامه‌ریزی کرده‌است. مرکز آموزش زبان‌فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه نیز برای تحقق بخشیدن حضور مؤثر در عرصه‌های بین‌المللی فعالیت‌های خود را گسترش داده‌است.

 
 
 
 آشنایی با مرکز 
مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه اصفهان درسال 1363 فعالیت خود را آغازنموده و زیرنظر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه مشغول به فعالیت است. در طول این سال‌ها مرکز زبان فارسی میزبان فارسی‌آموزان و مدرسانی از کشورهای آمریکا، انگلیس، بلژیک، دانمارک، روسیه، سوئد، نروژ، هلند و سایر کشورها بوده‌است. مرکز همچنین در راستای گسترش روابط بین‌المللی، میزبان برگزاری دوره‌هایی برای فارسی‌آموزان و مدرسان دانشگاه‌های خارجی بوده‌است و ضمن آموزش زبان فارسی امکان آشنایی بیشتر با فرهنگ و تمدن فارسی و ایرانی را برای آن‌ها فراهم‌کرده‌است. در حال‌حاضر نیز این مرکز با همکاری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، وزارت امورخارجه، وزارت بهداشت و درمان و سایر سازمان‌ها، نهادها و دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی کوتاه‌مدت و بلندمدت (دوهفته تا یکساله) می‌نماید.
 
 

 اهداف مرکز    

1-آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان؛ 
2- فراهم ساختن زمینه‌های جذب دانشجویان غیرفارسی‌زبان برای یادگیری زبان فارسی؛ 

3- فعال‌سازی امکانات و قابلیت‌های دانشگاه در حوزۀ آموزش زبان فارسی و همکاری با دیگر دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و اجرای طرح‌های مناسب برای گسترش و ترویج زبان، 

فرهنگ و تاریخ ایرانی و تقویت روابط فرهنگی باسایرکشورها
4- ترویج و گسترش زبان فارسی با برگزاری دوره‌های تربیت مدرس در داخل و خارج از کشور؛

5- ایجاد دوره‌های زبان‌آموز گردشگری و ایجاد ارتباط فعال با مراکز آموزش زبان فارسی در خارج از کشور؛  

6-انجام پژوهش در زمینۀ یادگیری زبان فارسی با به کارگیری توانمندی هیئت اعضای علمی فعال در زمینه آموزش زبان
 
  
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1399/07/15
تعداد بازدید:
1801
دانشگاه اصفهان
نشانی: اصفهان، میدان آزادی، خیابان هزار جریب، دانشگاه اصفهان، مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان
کدپستی: 7344181746
نشانی پست الکترونیک: int-office@ui.ac.ir
شماره تماس: 37935157-31-98+
شماره دورنگار: 36682910-31-98+
راهنمای جامع تلفن های دانشگاه اصفهان
persian.learning.center@instagram 
Powered by DorsaPortal